Artykuły
Technofeudalizm: chmurowi dziedzice i cyfrowi chłopi
Kapitalizm, w jego pierwotnej formie, jest martwy. Za jego śmierć odpowiadają finansiści i politycy, a wytworem ich nieodpowiedzialnych decyzji jest technofeudalizm, który dzieli ludzkość na garstkę cyfrowych feudałów i rzeszę cyfrowych chłopów pańszczyźnianych.
Europejskie pomysły na ochronę danych
Rosnące potrzeby firm w zakresie backupu oraz archiwizacji danych sprawiają, że na rynku pojawiają się nie tylko ciekawe produkty, ale również pożyteczne inicjatywy.
Parallels RAS: rozsądna alternatywa
Wirtualizacja aplikacji i desktopów zwiększa poziom bezpieczeństwa danych, ale niektórzy dostawcy hypervisorów nadużywają swojej dominującej pozycji w tym obszarze. Dlatego warto zainteresować klientów alternatywną ofertą.
Zasilacze UPS i klimatyzacja precyzyjna: razem czy osobno?
Normy europejskie, uzupełnione o dobre praktyki dotyczące parametrów środowiskowych centrów danych, definiują zasady budowy i eksploatacji ich systemów energetycznych oraz klimatyzacji precyzyjnej. Rittal oferuje rozwiązania, które ułatwiają spełnienie nowych wymogów.
Hiperskaler: wróg czy przyjaciel?
Chociaż działania największych dostawców usług chmurowych budzą mieszane uczucia, to liczba ich klientów rośnie w dość szybkim tempie.
Bezpieczeństwo wymaga wieloaspektowego podejścia
Praktyka ostatnich lat pokazuje, że najskuteczniejszym sposobem na szybkie odzyskanie danych w przypadku udanego ataku ransomware, są serwery NAS.
Sophos: ochrona małych i średnich sieci
Jak wynika z ubiegłorocznych danych Sophosa, niemal co trzeci polski przedsiębiorca deklaruje, że nie stać go na zwiększenie liczby specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Z myślą o nich producent przygotował zestaw łatwych w obsłudze narzędzi ochronnych, które są oferowane przez jego partnerów w formie usługi.
Usługi i ekologia zmieniają rynek druku
W segmencie druku na znaczeniu zyskuje oferta kompleksowych usług zarządzanych, a przynajmniej usług dodanych do dostaw sprzętu.
Plan B dla danych
Wielu szefów działów IT deklaruje, że dysponuje planem B na wypadek cyfrowego ataku lub niespodziewanej awarii. W lipcu nastąpiło globalne „sprawdzam”.